Paris is always a good idea

Paris is always a good idea

Novembrī Parīzē norisinājās prestižais pasākums “World Chocolate Masters 2018” , kuru apmeklēja ne tikai tādi konditorejas pasaules grandi, kā Cedric Grolet, Jordi Roca, Frank Haasnot un citi, bet arī mēs - es un Zane, mana kūku draudzene.
Man par lielu prieku, Zane bija parūpējusies par visai jaudīgu sarakstu ar ne-komerciālām un maz zināmām saldumu vietām, kuras tad arī iemīlējām, kritizējām un apbrīnojām visa ceļojuma laikā.
Zinu cik grūti ir atrast labas vietas un lietas ceļojot, cik mulsinoši var būt TripAdvisor topi un skaistās Instagram bildes, tādēļ šajā rakstā dalos ar reālo pieredzi - ar must have, must eat un must see vietām Parīzē.

Parīze ir vieta idejām, pastaigām, mākslai un iedvesmai, bet pāri visam šeit atrodās labākie deserti pasaulē!

World Chocolate Masters pasākums ir vienas reizes pieredze. Diemžēl, netika nodalīta šokolādes izstāde no sacensībām un ļoti spēcīga bija komerciālā puse, kur 1000 un 1 šokolādes pārstāvis centās notirgot savu produktu. Mazās būdiņas ar pārlieku sadārdzināto šokolādi bija novietotas viena pie otras, cilvēku pūļi grūdās tām garām, gaisā virmoja salds aromāts un bezgaiss, turklāt pasākumi, ieskaitot meistarklases, notika franču valodā. Skatuves nebija, sēdvietu arī, līdz ar to redzēt un sekot līdzi tam, ko dara jaunie konditori sacensībās, bija gandrīz neiespējami.
Pēc pasākumā pavadītām dažām stundām, entuziastu pienākums bija izpildīts un varējām iekarot Parīzes labākās saldumu vietas.

BOULANGERIE UTOPIA

Adrese: France, 20 Rue Jean-Pierre Timbaud, 75011 Paris
Darba laiks: katru dienu no 7 - 20, pirmdienās slēgts.
Instagram: boulangerieutopie

No ārpuses necila, bet iekšā pilna ar pārsteidzošām lietām un nosaukums atbilst sajūtām kafejnīcā. Melnā sezama rolls bija mana mīļākā smalkmaizīte visa ceļojuma laikā, visai nopietni apsvēru ideju pakot kādu kilogramu un vest līdzi uz Latviju, līdz ar to šis ir must have. Arī pārējie konditorejas izstrādājumi, īpaši tie, kas gatavoti no kruasānu mīklas, neatpalika garšas un kvalitātes ziņā. Pildījumi – klasiskie parīžu krēmi, lazdu riekstu pastas, šokolāde, džandudžas u.t.t. Un, protams, maize, maize, MAIZE!
Svarīgi ir ierasties no rīta, šajā laikā vitrīnās tiek izkārtotas smaržīgas, trauslas, tikko ceptas smalkmaizītes, plauktos tiek kaudzēm likta silta maize un aizkadrā var redzēt kā tiek ceptas bagetes un top fancy kūciņas!

KARAMEL PARIS
Adrese: 67 rue Saint Dominique - 75007 Paris
Darba laiks: Katru dienu no 10 - 20, sestdien, svētdien no 9 - 20
Instagram: karamel_paris_officiel

Ohh boy! Šeit gribās VISU, īpaši, kad ieraugi austiņu - palmear ar tūkstoš un 1 karamelizētu kārtu. Tam ir grūti noticēt, ja salīdzina ar Latvijā redzētām plānām austiņām. Cena austiņai 3.50 Eur/gab. līdzņemšanai. Kādēļ šāda piebilde? Jo Parīzē cenas atšķiras: ja ēd uz vietas - dārgāk, ja ņem līdzi - lētāk, starpība var būt pāris eiro uz vienību. Tā kā šai vietai blakus ir “Des Invalides” parks, līdzi ņemšana ir tikai ieguvums - pikniks svaigā gaisā ar skaistu skatu un debešķīgiem saldumiem.

Austiņa - noteikti must have, tāpat kā garšīgā citronu tarte – tarte au citron, un cepumi, kuru tekstūra un mīkla pārsteigs katru!

Šī vieta ir ne tikai bezgala garšīga, bet arī mājīga, mīļa un īpaša. Kafejnīcā/veikalā var iegādāties burciņas ar krēmiem un karamelēm, konfektes, dražejas un šokolādi. Protams, lielākajai daļai izstrādājumu ir “twists” ar karameli, piemēram, gardēžu kokosa un karameles smēriņš, (spread/tartiner) 9 Eur 170 g vai karameles krēms ar kaislības augli un aprikozēm, mīksto karameļu izlase 10 gab. 14 Eur, īpašās tekstūras cepums ar karameli un pistācijām – 3,50 Eur/gab.

Turklāt to visu iepakos tik grezni un iespaidīgi, ka sajūtas līdzināsies pirkumam no Pradas veikala. :)
Iemesls, kādēļ devāmies uz Karamel Paris bija, lai dzīvē aplūkotu un nogaršotu slavenās kūkas - gulbīšus, kuri šajā vietā tika radīti. Gulbīšu nebija, bet toties ieguvām vienu no mīļākajām vietām Parīzē.

YANN COUVREUR

Adrese: 23 bis rue des Rosiers, 75004 Paris (viņam ir vairākas konditorejas, bet šī ir centrālā/lielākā)
Darba laiks: katru dienu no 10 – 20
Instagram: yanncouvreur

Šī ir mana mīļākā vieta Parīzē ne tikai pateicoties izcilajiem desertiem, bet arī tās īpašniekam, kurš ir mans elks starp pasaules konditorejas grandiem. Yanns ir jauns, inovatīvs, enerģisks un ļoti talantīgs. Starp citu, viņu pašu šeit gana bieži var satikt, un, bez kautrēšanas papļāpāt vai uztaisīt kopīgu foto.
Veikaliņā ir šķietami vienkāršas lietas, taču atstrādātas līdz perfekcijai - tekstūra, garša, izskats, viss ir balansā un vārds "balanss" ir pats svarīgākais konditorejas pasaulē. Grūti ir atrast kādu trūkumu, lai gan ļoti gribētos būt pareizajam kritiķim: "ir jau garšīgi, bet... te par saldu, te par skābu, par lielu, par mazu u.t.t." Viss, ko es ēdu pie šī meistara, lika man vienkārši klusēt. Esot Parīzē, noteikti nogaršojiet!

Must have trio: pilngraudu miltu Kouginn Amann 1,90 Eur, pistāciju un šokolādes smalkmaizīte 2.90 Eur, tumšās šokolādes un tonkas eklērs 6 Eur.

Ārkārtīgi skaisti ir Yann Couvreur logo, dizains un kastītes! Gandrīz nepārvarama vēlme bija saglabāt to visu un vest uz Latviju! Viss ir par un ap viņa “skrejošās lapsiņas” logo.

Arī vietējie parīži novērtēja :)

CEDRIC GROLE/ La Pâtisserie du Meurice par Cédric Grolet

Adrese: 6 rue de Castiglione, 75001 Paris
Darba laiks: Katru dienu 12:00 – 16:00, pirmdienās nestrādā
Instagram: cedricgrolet

Cedric Grole tikko saņēmis pasaules labāka šef-konditora titulu 2018, viņš ir apspriestākā persona konditorejas pasaulē. Viņa vietas apmeklējums izraisīja vislielāko intrigu – ir vai nav tas tikpat garšīgi cik skaisti un dārgi?!

Tas ir bezgala skaisti, perfektie augļi – melnais citrons, zeltītais lazdu rieksts, viņa izdomātais kubiks rubiks ir peak of pastry art. Attiecīgi tas viss ir dārgi un vēl dārgāk, kubika rubika cena ir 160 Eur, deserti, kas bildēs izskatās daudz lielāki nekā dzīvē – 17 Eur/gab, tarte – 35 Eur/gab. Neskatoties uz cenām, rinda ir gara un vēl garāka!
Diemžēl, tas nebija tik garšīgi kā cerējām. Lai cik ļoti es nevēlos būt skeptiska, lietas, kuras garšojām mums ne pārāk patika. Bet katram sava gaume, iespējams, ja mūsu izvēle būtu bijuši citi viņa deserti, par šo vietu būtu sajūsmā. Mēģināsim nākamreiz! Vienmēr vienai vietai ir jādod vairākas iespējas sevi pierādīt un parādīt, tāds vismaz ir mans princips. :)

Kad par 2 mazītiņām lietām, ļoti lielās skaistās kastītēs samaksājām 35 eur (šo kastīti es saglabāju:)), pārņēma sajūta, ka tas ir jānosvin un ieskrējām blakus “dārgā vīna veikalā” (dārgā, jo tas taču ir tieši blakus Luvrai), kur par šampanieša pudeli samaksāju tikai 20 Eur! Gājām parkā pie Luvras, korķējām vaļā šampanieti, 100 un 1 veidā fotografējām “ābolu” un baudījām gan labo laiku, gan satraukumu. Rezultātā šis gājiens uz ikonisko patisserie bija spilgtākais un siltākais visa ceļojuma laikā, bet nebūt ne garšīgākais.

ANGELINA

Adrese: 226 Rue de Rivoli
Darba laiks: katru dienu 7:30 - 19, sestdiena, svētdiena 8:30-19:30
Instagram:angelina_paris

Viena no slavenākajām patisserie Parīzē gan vietējo, gan tūristu vidū. Lai tiktu pie galdiņa ir jāstāv nu ļoti garā rindā, īsāka rinda ir blakus līdzi ņemšanas veikaliņā. Pāri ceļam atrodas Luvra ar savu skaisto dārzu, kur var rīkot desertu - šampanieša pikniku. Gājienu uz Angelina aicinu apvienot ar Cedric Grole desertiem, kas ir turpat blakus. Šie divi arī būs Parīzes dārgākie saldumu mirkļi.
Pasakaini garšīgs ir kastaņu krēma deserts Mont Blanc! Īpaši twists ar speculoos - vācu piparkūku pastu. Saldi, trekni, bet ļoti, ļoti garšīgi un noteikti must have!

LADUREE

Adrese: 16-18 Rue Royale (ir vairāki Laduree Parīzē, bet šis ir lielākais)
Darba laiks: Katru dienu 8 - 20, svētdien 9 - 19
Instagram: maisonladuree

Šī ir mana mīļākā "komerciālā" vieta - perfekta klasika, lielisks Saint Honre un garšīgākais mille feuille Parīzē! No "viņām visām" šai vietai ir nemainīga kvalitāte.

HUGO&VICTOR

Adrese: 40 Boulevard Raspail
Darba laiks: katru dienu no 10 - 19, sestdiena 9:30 - 20
Instagram: hugovictor_paris

Vēl viena sena, skaista un klasiska vieta, ja sanāk pa ceļam, iesaku nogaršot kastaņu Pavlovu vai kastaņu mille feuille.

PHILIPPE CONTICINI

Adrese: 39 Rue du Four
Darba laiks: Pirmdiena - sestdiena 10-20, svētdiena 9:30-19
Instagram: philippe_conticini

Itālis Parīzē ar savas valsts klasiku un Francijas konditorejas standartiem. Must have - šokolādes caneles un savādās desertu bumbas piesūcinātas ar apelsīnu un citronu sīrupu.

LAURENT DOUCHENE

Adrese: 2 Rue Wurtz Paris vai 238 Rue de la Convention
Darba laiks: katru dienu 8:30-19:30, svētdiena 8-13:30, pirmdiena - slēgts, bet darba laiks vat mainīties
Instagram: laurentduchene_paris

Tarte tatin - pati labākā, vienkārši izcila!

Du Pain et des Idees

Adrese: 34 Rue Yves Toudic, 75010
Darba laiks: darba dienās no 7:00 - 20:00, sestdien, svētdien slēgts

Ja Parīzē visur ir sajūsmā par karamelizētu un kārtīgi izceptu kruasānu mīklu, tad šeit smalkmaizītes ir interesantas ar ilūziju par “ne līdz galam izceptu” produktu, kas mums patika, jo maizītes ir sulīgas un mīkstas. Pārsteidza izmērs - lielākie rolli Parīzē un labas cenas, kā arī garšīgākā ābolu maizīte - tarte fine aux pommes&beurre. Rīta stundā šeit noteikti būs rinda uz ielas, bet serviss ir zibenīgs un 100% tā vērts.

SADAHARU AOKI

Adrese: ir 4 vietas - 35 rue de Vaugirard, 56 bd.Port Royal, 25 rue Perignon, 103 rue Saint Dominique
Darba laiks: 11-19 (var atšķirties)
Instagram: sadaharu_aoki

Japāņu konditoreja ar izcilu šefu, kura ir must have dēļ jaunām un nebijušām garšām desertos - juzu, mačas tēja, melnais sezams, jasmīna ziedūdens un citas ar Japānu saistītās garšas. Jānopērk šokolādes tāfelītes vai konfektes ar melnā sezama kraukšķi, kā arī jāpagaršo mačas opera.

TIRGUS Marche d’Aligre

Adrese: Rue d'Aligre et, Place d'Aligre, 75012 Paris
Darba laiks: katru dienu no 9-13 un 16-19:30, pirmdienās slēgts

Must have gājiens Parīzē! Tirgus vienmēr aizrauj ar savu dzīvīgumu un tā ir labākā vieta, kur iepazīt tautas nacionālo identitāti.
Aligre tirgus - lielākais un bagātākais produktu izvēlē! Šeit ir ne tikai Franču sieri, zivis un gaļas, bet arī fantastiski eksotiskie augļi - Taizemes mango, garie saldie ananāsi, milzīgi mīksti avokado u.t.t. Tā ir vieta, kur sapirkt labumus mājiniekiem, dāvanu sarakstā noteikti iekļaujiet kilogramu Comte, kas ir pasakains franču siers!

Papildus gastronomijai, ārā skvēriņā ir antīko lietu tirgus, kur var nopirkt vintage Yves Saint Laurent kurpes, vecas grāmatas un bižutēriju.

PIZZA RUSTICA

Adrese: 24 Rue Saint-André des Arts
Darba laiks: katru dienu no 10:20-00:00

Necila kafejnīca ar iespējams labāko picu Parīzē! Silta, svaiga, īsta itāļu pica, lieliski garšo arī pēc tonnas ar cukuru :) Speciāli braukt uz šo vietu nav nepieciešams, bet ja sanāk būt Notre Dame rajonā un gribās labi paēst, šī būs īstā vieta. Vislabāk, protams, ir ņem līdzi nopirkto un piknikot tur pat blakus Sēnas upes krastā.

SHAKECPEARS & CO

Adrese: 37 Rue de la Bûcherie
Darba laiks: Katru dienu no 10 - 22
instagram: shakespeareandcoparis

Mana mīļākā vieta visā Parīzē - ļoti īpašs grāmatu veikals ar savu auru, klavierēm un kaķi. Grāmatu plauktu labirinti, čīkstoša koka dēļu grīda, vecas rakstāmmašīnas, īpašie grāmatu izdevumi - gan klasika, gan burvestību grāmatas un skaisti pasaules atlanti. Šeit laiks pazūd.

GRIĶU PANKŪKAS

Šo vietu atradām tikai tādēļ, ka tā bija blakus mūsu dzīvoklim. Tipiska parīžu vieta, vīns mazās glāzītēs, miniatūras virtuve, mazi galdiņi, tikai vietējie un milzīgas porcijas ar griķu pankūkām visos veidos! Lēti, garšīgi, sātīgi.

TIPS&TRIKS

METRO
Labākais veids kā pārvietoties Parīzē ir metro.
Uzreiz kā ielido Parīzē, jādodas uz lidostas metro staciju (ja lidostā tāda ir), kur var nopirkt vairāku dienu biļeti - travel pass, kas ir super izdevīgi (šo biļeti nevar iegādāties biļešu aparātos). Uz šīs travel pass būs jāuzlīmē dokumentu foto, izdevīgāk, lai tā ir līdzi, bet bildi var uztaisīt arī kādā no foto būdiņām, cena - 5 - 7 Eur.
Travel pass veidi ir dažādi - 1,2,3 un 5 dienu biļetes, ir arī dažādu zonējumu biļetes. Bērniem no 4-10 gadiem ir puscena, līdz 4 gadiem - bez maksas.
Pērkot biļetes aparātos (tādi ir katrā metro stacijā), viens brauciens izmaksā 1.90 Eur (ieskaitot pārsēšanos), var iegādāties arī 10 braucienus - 14.90 Eur.

DARBA LAIKI
Pie katras patisserie ir norādīti darba laiki, bet aicinu tos vēlreiz pārbaudīt, pirms doties uz konkrēto vietu, tā kā tie var mainīties.

KAFIJA
Pārsteidzoši, bet Parīzē ir ļoti slikta un dārga kafija, vēl pārsteidzošāk - labs vīns ir lētāks par sliktu kafiju.
Laba kafija būs vietās, kuras izskatās modernas, "jauneklīgas" un hipsterīgas. Ja izdodas tādu uziet, kafiju dzeriet uz vietas un ņemiet līdzi, jo nav daudz tādu vietu Parīzē.

Bon Voyage!

blog comments powered by Disqus