PARĪZE UN APSLĒPTĀS PĒRLES

PARĪZE UN APSLĒPTĀS PĒRLES

Katrs nākamais brauciens nomaina klasiskās tūristu vietas uz mazām ieliņām, apslēptām pasāžām un nezināmiem dārziem. Šādi ceļojot, mēs varam iepazīt autentiskās Parīzes garšas un smaržas, par ko arī šis apraksts.


Īsi un konkrēti
Desertu vietas:

Šobrīd mans Nr 1. Parīzē - Mori Yoshida. Labākā Baba au Rhum un Canele.
Yann Couvreur - jāņem pistāciju maizīte, Mont blanc, kokosriekstu laima tarte, fox-dogi.
Jeffrey Cagnes - labākā citronu un šokolādes tarte. Esmu pārliecināta, ka arī viss pārējais ir garšīgi.
Stohrer - citrona tarte, Saint Honore
Pierre Herme - klasiskais mille-feuille un jaunā macarons kolekcija
Boulangerie Utopie - melnā sezama maizīte
La Pâtisserie Cyril Lignac - viss
Les ateliers de Pascal Guerreau - tarte tatin, bumbieru tarte, madeleines
David Daulan Patisserie - labākā citrusaugļu pavlova kāda ēsta

Comfort food:

Homer Lobster - klasiskais lobster-rolls
Peppe Pizzeria - atzīta kā Eiropas labākā picērija, bet, manuprāt, mūsu Street Pizza ir garšīgāka. :)
Pink Mama un visi viņu restorāni - šeit! Ļoti instagramīgi un garšīgi. Rezervēt laicīgi, īpaši Pink Mama - mēnesi iepriekš.

Mums katram ir savi priekštati par garšīgo. Iespējams lietas par kurām es jūsmoju, kādu citu atstās vienaldzīgu, bet šajā sarakstā centos apkopot klasiku.

Must see parki, pilis un dārzi:

Jardin du Luxembourg
Parc Monceau
Jardin des Plantes
Domaine National du Palais-Royal
National Archives


pirmā diena
BATIGNOLLES RAJONS

Šis ir mans jaunatklātais maršruts Parīzē! Pilns ar skaistām vietām un lietām, skvēriņiem, parkiem un atklāto tirgu.
Zemāk ieliktais maršruts bija mana svētdienas pastaiga, bet aicinu paralēli šim - krustu šķērsu iepazīt mazās ieliņas.

Sākums: Les ateliers de Pascal Guerreau - marche des Batignolles - Jeffrey Cagnes - Dose - Square des Batignolles - Yann Couvreur - Rue de Levis - Parc Monceau - Arc de Triomphe.

Les ateliers de Pascal Guerreau
Knapi pamanāma pattisserie ar tādu kā mājās gatavotu desertu stilu. Šķietami pavirši, bet garšīgi.
Favorīti - tarte tatin, mille feuille, bumbieru tarte ar vaniļas krēmu (ja garšo bumbieri)! Kougin amann nebija labs, par pārējo - nezinu.
Ja garšo nugas, tad šo var pirkt - mīksta un patīkama, ar kraukšķīgiem grauzdētiem lazdu riekstiem.
P.s. - šī ir vieta "pa ceļam", nevis, lai uz to speciāli brauktu.

Tālāk uz marche des Batignolles - neliels tirgus ar fantastisku ziedu, olīvu un sieru piedāvājumu.

Nākamā pietura - Jeffrey Cagnes
Kad ieraudzīju, zināju - būs!
No pasniegšanas veida, kas ir atšķirīgs uz pārējo Parīzes konditoreju fona, līdz gaisīgām garšām un pasakainām tekstūrām. Es nopirku divas tartes - šokolādes un citrusa, abas bija lieliskas, par pārējo nemācēšu teikt. Pērkam visu garšīgo līdzi ņemšanai.

Tālāk jādodas uz Dose pēc labas kafijas un jātaisa pikniks tur pat blakus - Square des Batignolles.
Katru reizi sajūsminos par sakopto parku kultūru. Ja pilsētā ir brīvs laukums, tas noteikti būs "zaļš" - ar soliņiem, strūklakām, pikniku vietām un grāmatu apmaiņas punktiem.

Turpinājumā - Yann Couvreur - līdzi ņemšanai labākā pistāciju smalkmaizīte pilsētā, viņa izdomājums - Fox-dogi (beidzot arī kaut kas sāļš) un kolosāls, gaisīgs kastaņu deserts Mont Blanc, kas beidzot ir pagatavots viegls un gaisīgs. Man garšo šis deserts, bet lielākoties tas tiek gatavots ārkārtīgi salds un trekns. Yann desertos vienmēr dominē vieglums, gaisīgums, dabiskums un sezonalitāte.

Rue de Levis
Šarmanta iela, īpaši svētdienās, kad zem klajas debess tiek tirgoti vietējo zemnieku augļi un dārzeņi, eko un bio produkti, svaigi cepta maize, antikvariāti, paklāji, vārdu sakot viss franciskais!
Šajā rajonā notiek daudz tematiskie tirgi, par kuriem tūrisma ceļvežos nekas nav minēts, tādēļ šo iesaku noskaidrot pie vietējiem iedzīvotājiem.

Tālāk jādodas uz Parc Monceau - viens no lielākajiem parkiem pilsētā, no kura var doties taisnā virzienā uz Triumfa arku.


Otrā diena

SAINT-GERMAIN-DES-PRES, 5./ 6. KVARTĀLS un ANTIKVARIĀTI

Šis ir mans vienas dienas maršruts.
Sākums: Jardin des Plantes - Rue Mouffetard - Saint-Étienne-du-Mont un Pantheon - Luxembourg Gardens.

Tuvākās desertu vietas piknikam Luksemburgas dārzos:

Boutique Pierre Hermré;
Laduree;
La Pâtisserie Cyril Lignac - iesaku!
Jean Paul Hevien - parīziešu iecienītākais “chocolatier”;

Ja interesē Parīzes dārgākie antikvariāti, tad jāizstaigā Rue des Saints-Pères, Rue de Lille un visas mazās ielas apkārtnē. Tālāk var doties uz "brendīgo" lielveikalu Le Bon Marché.

Maršruts pa Latīņu kvartālu ir atrodams manā iepriekšējā aprakstā "Paris is always a good idea". Šeit arī būs detalizēts izsklāsts par "must have" desertiem no Laduree un Herme .

Jardin des Plantes
Parīzes slavenākais botāniskais dārzs, kurš 17. gadsimtā tika izveidots kā "karaliskais ārstniecības augu dārzs".

Ārkārtīgi krāšņs parks 28 hektāru platībā, ar aptuveni 24 000 dažādu augu un ziedu šķirnēm, to skaitā 170 rožu šķirnes. Pavasarī šeit zied Parīzes skaistākās sakuras.

Dārza teritorijā atrodas Dabas muzejs, augu māja un Zooloģiskais dārzs.

Rue Mouffetard
Netālu ir rosīga amatnieku un vietējo fermeru tirdzniecības ieliņa ar kafejnīcām un aizraujošu "street food". David Daulan Patisserie es tiku pie garšīgākās citrusaugļu Pavlovas savā dzīvē. Uz ielas ir laba artissan kafijas vieta - Dose.

Saint-Étienne-du-Mont
Ārkārtīgi skaista un grezna baznīca blakus Pantheon.

Pantheon
Tulkojumā "Templis visiem dieviem".
Panteonu sāka būvēt ~ 1757. gadā arhitekts Žaks Žermēns Suflo. Sākotnēji tas tika celts kā Sainte-Geneviève baznīca, lai aizstātu daudz vecāku baznīcu ar šādu nosaukumu tajā pašā vietā. Tas tika sekularizēts Francijas revolūcijas laikā un veltīts lielo franču piemiņai, saņemot nosaukumu Panteons

Luxembourg Gardens
Skaistākie, šarmantākie Parīzes dārzi. Iepriekšējā Parīzes rakstā ir visa informācija, tādēļ neatkārtošos, bet noteikti apkemklējiet! Luksemburgas dārzus reti kas var pārspēt savā īpašajā aurā un noskaņā.


Trešā diena

HARIZMĀTISKAS KAFEJNĪCAS, KIČĪGI VEIKALI UN INSTAGRAMĪGĀKĀ VIETA

Sākums: Rue du Nil -Rue Saint-Denis - Stohrer - Saint-Eustache - Les Halles - Jardin du Palais Royal un Colonnes de Buren - Galerie Vivienne

Rue du Nil
Uz šīs mazās ieliņas ir tik daudz krāsainu un harizmātiksu vietu, kā piemēram, siera veikals rozā krāsā ar interesantiem, nedzirdētiem sieriem, turklāt cenas ir draudzīgākas kā citur Parīzē. Nopirktos sierus var uz vietas ievakumēt, lai "nesmaržo" čemodāns un visa lidmašīna.

Tur pat blakus ir koši dzeltenā Boulangerie-Patisserie Terroirs d'Avenir- vienkāršas, sezonālas un garšīgas lietas, īpaši pastel de nata. Smalkmaizītes iesaku paņemt līdzi un doties uz Les Halles rajonu piknikā, pa ceļam izstaigājot mazās gājēju ieliņas. Uz Rue Saint-Denis ir Ma Cave Fleury - bio dinamisko vīnu un šampaniešu vieta. Jā, Parīzē drīkst korķēt vaļā šampanieti uz ielas.

Uz Rue Montorgueil ir Stohrer konditoreja. Tā ir senākā Parīzes patisserie, bet tas nav vienīgais iemesls, lai apciemotu šo vietu. Saint Honore bija viens no labākajiem kādu esmu baudījusi, arī citronu tarte bija ar wow efektu! Vienīgais, kas nepatika - mille feuille, par pārējo nemācēšu teikt.

Kad papīra turziņas ir pilnas ar smalkmaizītēm un šampanieša pudele padusē, var doties uz Saint-Eustache baznīcu un Les Halles rajonu.

Šeit jābauda dzīvīgums, rosīgums, skaistā baznīca, arhitektūra, viss, viss... Blakus ir arī slavenais E. Dehillerin veikaliņš ar grezniem copper izstrādājumiem un virtuves lietām.

Pastaigu var turpināt ar atpūtu pasakainajos Jardin du Palais Royal un Colonnes de Buren Šī ir "Instagramīgākā" Parīzes vieta.

Bet tiešām - ļoti skaista un mierīga. Parks tiek ieskauts ar arhitetūras pērlēm un gaiteņiem, kurus norobežo kolonnas. Šajos gaiteņos ir luxury vintage apģērbu veikali, mākslas galerijas, radošās telpas un darbnīcas, Manolo Blahnik apavu veikals... Vārdu sakot, kārtējā maģiskā vieta ar auru. Šeit var pavadīt vairākas stundas.

Blakus ir paslēpusies viena no greznākajām Parīzes pasāžām: Galerie Vivienne

Nepalaid garām šīs vietas:

-La Samaritaine - ļoti skaists, stilīgs, nesen atvēries tirdzniecības centrs;
-Musée de l'Orangerie - man pietiek ar vienu muzeju Parīzē un tas ir šis (Monē Ūdensrozes).
-National Archives - bezmaksas muzejs ar skaistu dārzu.
-Fleux - plašākais mājas preču, virtuves dizaina lietu veikals. Trauki, vāzes, glada piederumi, galdauti - viss iespējamais!
THE ABBEY BOOKSHOP - šaurākais grāmatu veikals Parīzē.