Sanktpēterburga

Sanktpēterburga

Māksla un ēdiens


Iepazīstot Pēterburgu, jutos kā filmā "Midnight in Paris", kur galvenais varonis ceļo cauri gadsimtiem un piedzīvo skaistākos to laiku notikumus. Pēterburgā ir kaut kas no Parīzes romantikas, Londonas šarma, Prāgas grācijas, bet pāri visam ir tās varenums un vēsturiskais mantojums.

Gastro tūrēs dodos bieži, jo tieši šādi braucieni vairo vajadzīgo pieredzi darbam restorānā un desertu radīšanai. Man Pēterburga bija liels atklājums, jo līdz ar pilsētas augsto mākslu un pompozo dzīves stilu, šī bija viena no labākajām un lētākajām gastro tūrēm.

Šajā pilsētā atrodas septiņi World’s 50 best restorāni!

Ir ļoti būtiski, lai ēdiens un serviss ir par pieņemamu cenu. Pat ja uz ļoti dārga trauka atrastos jūras ķemmīte, es nevēlos tādēļ par viņu maksāt 10 reizes dārgāk, jo tas ir produkts, kuram stāstu un garšu ir radījusi daba, nevis pavārs.

Es esmu gatava maksāt par piedzīvojumu un jaunām sajūtām restorānā, kurā es izgaršoju to sniegumu, ko radījusi šefpavāra dzīves pieredze, izglītība, viņa gastro tūres un radošās mokas.

Ja meklējam šos trīs ēdināšanas vaļus (cena, garša, serviss), tad Sanktpēterburga ir viena no retajām pilsētām, kur cena pārsteigs visvairāk. Man vēl joprojām nav skaidrs, kādēļ cenas ir tik zemas, ņemot vērā sankcijas un importa preču trūkumu - Franču sieri, Beļģu šokolāde u.t.t.. Iespējams, šie aizliegumi sekmēja atdzimšanu sen aizmirstajai Krievijas nacionālajai virtuvei. Lielākā daļa pasniegto ēdienu bija modernā Krievijas virtuve, kur maksimāli tiek izmantoti vietējie produkti.

Diezgan strauji World's 50 best popularitātes ziņā pietuvojās Michelin vērtēšanas sistēmai, jo ir valstis, kur Michelin nepastāv un Krievija ir šo valstu sarakstā. Viss ko līdz šim esmu ēdusi un dzērusi no World's 50 best topa ir bijis gana jaudīgs un iespaidīgs, tādēļ savos ceļojumos pieturos tieši pie šī ēdienu un dzērienu gida.

Sākšu ar detalizētu izklāstu par must visit restorāniem šajā pilsētā. Es nevarēju izvēlēties savu mīļāko vietu, tādēļ restorāni ir uzrakstīti secībā kādā tos apmeklēju.

Ir vērts iegaumēt dažas būtiskas detaļas, apmeklējot restorānus Pēterburgā:

-Galdiņš tiek izsniegts tieši uz divām stundām, ne minūti ilgāk.
-Ja klients kavē 15 minūtes, galdiņš tiek atdots nākamajam cilvēkam no dzīvās rindas.
-No restorāna, kurā veikta rezervācija, jums zvanīs tajā pašā vai iepriekšējā dienā, lai apstiprinātu jūsu klātbūtni, tādēļ ir svarīgi iegādāties vietējo kartiņu telefonam un, veicot rezervāciju, norādīt tieši šo numuru. Pretējā gadījumā būs liela summa par telefona rēķiniem.
-Ar izsaukuma zīmi (!) ir atzīmēti, manuprāt, garšīgākie gastro tūres ēdieni.

BIRCH
www.birchrest.com

Askētisms un minimālisms interjerā, gastronomiska greznība ēdienā. Šis bija draugu un paziņu visvairāk rekomendētais restorāns.
Garšīgs bija viss - sākot ar mīksto, silto un dzelteno kukurūzas maizi, beidzot ar liellopa tartaru uz brioša ar fondue sieru, kaltētu olu dzeltenumu un melno trifeli.
Kompliments no šefpavāra - citrona sorberts citrona miziņā ar zaļās tējas pulveri, lai atsvaidzinātu garšas kārpiņas.
Ēdiens izskatījās smalki, skaisti un apetīti rosinoši. Esmu pārliecinājusies - ja ēdiens izskatās garšīgs, tas noteikti tāds arī būs! Man ļoti patika deserts ar nosaukumu "Kokoss".

Pasūtījums divām personām:
Uzkodas:
Kukurūzas maize! 2 Eur
Brusketa, teļa aste, čimčuri, karamelizēts sīpols 4.20 Eur
Liellopa tartars, briošs, melnā trifele! 4.20 Eur
Kamčatkas krabis, cukīni, čili! 6.40 Eur

Otrie
Ravioli ar ķirbi un melno trifeli 5.30 Eur
Brieža fileja, plūmes, cepts ābols 7 Eur

Deserti
Lazdu riekstu muss, šokolādes Baileys saldējums 3.80 Eur
Kokoss, mango, ananāss, kaffir laims! 3.80 Eur
Vaniļa, banāns, bērzu sīrups 3.80 Eur

Dzērieni
Bio prosecco glāze 3.40 Eur
Cremant de Loire Rose 5.30 Eur
Kafija Americano 1.60

RĒĶINS 50 Eur par 9 ēdieniem ar dzērieniem.

BOBO jeb BOURGEOIS BOHEMIANS
www.bobospb.ru

Dodu 5 zvaigznes par nosaukumu, ēdienu un vizuālo izskatu. Ļoti skaists un mājīgs interjers, ieturēts, tumši zaļos un brūnos toņos, atvērtā tipa virtuve. Visskaistāk noformētie ēdieni un īpašs akcents - oriģinālie trauki.
Arī labākie deserti ir atrodami šeit un tam par iemeslu ir talantīgs šef konditors Aleksejs Grebenščikovs.

Pasūtījums divām personām:
Uzkodas:
Cukiīni ziedi ar pašgatavotu ricotta sieru un bumbieri 6.20 Eur
Cukīni salāti ar greipfrūtu, kazas sieru un rabarberu sorbetu 4.70 Eur
Vistas aknu pastēte ar rabarberu un dedzināta piena čipsiem 4.80vEur
Pašcepta maize ar sviestu 2.10 Eur

Otrie:
Selerijas steiks ar sēņu konsome! 6 Eur
Jērs ar polentu un piparmētru 7.50 Eur

Deserti:
Pomelo ar karameli un juzu! 4.20 Eur
Botāniķis 3.40 Eur
Kubas šokolāde un guava! 5.30

Dzērieni
Diamant de Loire Platin Brut Cremant de Loire 5.10 Eur
Americano 1.70 Eur

RĒĶINS 51 Eur par 9 ēdieniem ar dzērieniem.

DUO GASTROBAR
www.duobar.ru

Lai izskats jūs nemulsina! Ieejot šajā vietā man bija šaubas vai te ir vērts uzkavēties, jo interjers bija vienkāršs un vieta ļoti maza, bet gastro tūrēs esmu open minded, tādēļ devos iekšā un pasūtīju no ēdienkartes viesmīļa ieteiktos bestsellerus... Iespējams šī bija garšīgākā vieta Pēterburgas gastro tūrē. Necilākā, bet garšīgākā!

Duo ir vieta, kur sākās Harvest un Tartarbar dzīves stāsts, kas ir vienas konceptu grupas restorāni. Šeit, izciliem pavāriem un restorātoriem saliekot galvas kopā, realizējās ideja par moderno Krievijas virtuvi iepriekšminētajos restorānos.

Pasūtījums divām personām:
Uzkodas:
Burkāni ar taleggio musu un pistācijām 4.20 Eur
Vēršu astes ar parmezānu! 4.90 Eur

Otrie
Jūras ķemmītes ar griķiem un kūpinātu pīles krūtiņu 5.30 Eur
Kāposts ar siera mērci un melno trifeli! 4.90 Eur
Kartupeļi ar krējumu un līdakas kaviāru 4.20 Eur

Deserti
Šokolādes ganašs ar upenēm un lazdu riekstiem! 3.80 Eur
Plūmes ar sāļo karameli un pekanriekstiem 3.80 Eur
Marakuja ar gorgonzolu 4.20 Eur

Dzērieni
Americano 1.30
Bio Bubbles prosecco 4.20 Eur

RĒĶINS 41 Eur par 8 ēdieniem ar dzērieniem.

TARTAR BAR
www.tartarbar.ru

Vieta, kur kontrasti ir ne tikai interjerā, bet arī ēdienkartē. Ķieģeļu siena ar gleznām zelta rāmjos, atklātā virtuve, samta aizkari un iespaidīga ēdienkarte - restorānā tiek servēti divu veidu ēdieni - tartari un subprodukti fine dining stilā. Šis restorāns vienaldzīgu neatstās, ēdieni bija ļoti, ļoti garšīgi, un - jo "trakāks" subprodukts, jo garšīgāks tas bija.

Laikam visspēcīgāko iespaidu uz mani atstāja teļa galvas smadzenes. Jā, tas bija garšīgi, bet vajadzēja sevi emocionāli pārvarēt.
Noteikti jāpagaršo muguras smadzenes, tas bija izcils ēdiens!

Pasūtījums divām personām:
Tartari:
Liellopu tartars ar parmezānu 4.90 Eur
Laša seviče ar gurķi 5.30 Eur

Uzkodas:
Kaula smadzenes uz rupjmaizes 4.90 Eur
Teļa smadzenes ar iesala un trifeļu mērci 4.90 Eur
Foie gras ar bumbieri un rumu 8.20 Eur

Otrie:
Vērša astes ar baklažānu 6.00 Eur
Pīles krūtiņa ar humusu un šitake sēnēm 6.00 Eur

Deserti:
Šokolādes muss ar rudzu maizi un savvaļas ogām 3.80 Eur
Iesala krēms ar dzērvenēm un pienu 3.80 Eur

Dzērieni:
Americano 1.30 Eur
Prosecco Brut 4.20 Eur

RĒĶINS 54 Eur par 9 ēdieniem ar dzērieniem.

HARVEST
www.harvestduo.ru

Vēl viens Duo Band ģimenes loceklis. Šis restorāns ir vistuvāk dabai un ar maksimālu zero waste darbības principu. Ēdienkartē ir ļoti daudz dārzeņu ēdienu, kas man visvairāk patika, jo garšīgi, sātīgi un skaisti pagatavot bieti ir quite challanging! Patiesībā dārzeņiem bija veltīta vesela nodaļa ar nosaukumu "vegetables only", pārējais tika pasniegts zem virsraksta "Not vegetables only". es uzskatu, ka tādu vajadzētu gatavot katrā restorānā, nevis aprobežoties ar grilētiem burkāniem un kartupeļu salmiņiem piedevās. Man mīļākais interjers.

Pasūtījums divām personām:
Only vegetables/uzkodas:
Romas salāti ar parmezāna krēmu un pētersīļiem 4.90 Eur
Žāvēta biete ar stracchino sieru!!! 4.90 Eur
Ziedkāposti ar skābenēm un jogurtu! 4.20 Eur
Cepts ķirbis ar drupinātu biezpienu! 4.20 Eur

Only vegetables/otrie:
Puķkāposta pīrāgs ar lāčpurņu mērci 4.90
Selerijas terīne!!! 4.30
Jeruzalemes artišoks ar parmezānu! 6.00
Cepts kāposts ar melno trifeli!!! 6.00

Deserti:
Kartupeļa siera kūka ar upeņu mērci 4.20
Rjaženkas muss ar karamelizētu bumbieri! 4.20
Puķkāposta ganašs ar jāņogu un melnajiem ikriem 11.00

Dzērieni:
Americano 1.40
Aperol spritz 5.30
Negroni 5.30

RĒĶINS 71 Eur par 11 ēdieniem ar dzērieniem.

COCOCO
www.kokoko.spb.ru

Diemžēl, sava ceļojuma laikā nepaguvu iepazīt KOKOKO, kas ir vēl viena ikoniska un instagramīga vieta Pēterburgā, īpaši desertu ziņā . Restorānā katram ēdienam ir sava pasaka vai stāsts, tā piemēram, šokolādes deserts ar nosaukumu "Sasistais puķu podiņš" tiek servēts uz trauka, kas izskatās pēc parketa gabala un ēdienam klāt ir čili pipars, jo "mamma baras" par sasisto podiņu.

Citi COCOCO ēdieni:

Šobrīd COCOCO ir jaunatvēries divos veidolos: Cococo Bistro, kas ir comfort food/ ceptuve un Cococoture, kas ir fine dining.

BĀRI
Bāri ir vienlīdz augstā līmenī ar restorāniem. Noteikti jāaiziet uz savdabīgo El Copitas Meksikāņu stila speakeasy bāru, kurš arī rindojās World's Top 50 saraksta augšpusē un manu favorītu Imbibe bāru - izcili kokteiļi ar šova elementiem 5-7 Eur robežās. Orthodox un Arhitektor ir bāri uz kuriem netiku, bet tie ir vieni no populārākajiem vietējo vidū.

MUZEJI
Protams, Ermitāža un Faberge... Neticu, ka kādu atstās vienaldzīgu Aivazovska marīnas vai Šiškina "Ziema". Ermitāžai (State Hermitage Museum ) vajag veltīt vienu dienu un nedrīkst izlaist impresionistus.
Faberge ir neliels, bet ārkārtīgi grezns muzejs ar leģendārajām Faberge oliņām. Arī State russian muzejs ir nākamais must visit sarakstā, īpaši, ja Nikolajs Rērihs ir mīļākais mākslinieks.

VĪZA
Es iemīlēju Pēterburgu no visas sirds un ceru, ka katram sanāks iepazīt šo nepārprotami maģisko pilsētu klātienē. Turklāt šobrīd var aizbraukt uz Pēterburgu "bez vīzas" ar laika ierobežojumu uz 8 diennaktīm! Ir jānoformē bezmaksas e-vīza šeit, tas notiek četru darba dienu laikā un var doties ceļā. Tikai 570 km - 45 minūšu lidojums vai 8 h brauciens ar mašīnu.

DZĪVOŠANA UN PĀRVIETOŠANĀS
Tikai un vienīgi Airbnb. Vēl viens Pēterburgas paradokss - lieli, skaisti un lēti dzīvokļi. Bildē redzamie apartamenti man izmaksāja 60 Eur uz nakti, tas ir pats centrs, blakus Saint Isaac's katedrālei, pastaigas attālumā no daudziem kultūras un mākslas pieminekļiem.

Ja staigāt nepatīk, droši saucam yandex taksi, kurš ir lētāks par mūsu sabiedrisko transportu. Un vismaz pāris reizes izbraucam ar metro, kas ir viens no skaistākajiem pasaulē.