šeišelu salas - ziedošie džungļi un neskartās pludmales

šeišelu salas - ziedošie džungļi un neskartās pludmales

Salas ir mana stihija un tieši šī manā sirdī ir sacēlusi vislielāko vētru.
Šeišeļu salu skaistums un tās bagātā krāsu palete ir grūti aptverama no bildēm un aprakstiem, ir jābūt tur, ir jāredz zili zaļais ūdens, masīvie pelēkie akmeņi, ziedošie džungļi un vientuļās pludmales.

Uz salas nav neviena indīga auga, augļa un dzīvnieka! Var klīst pa džungļiem un garšot visu kas aug kokos - banāni, kokosrieksti, mango, papaijas, guavas, apelsīni un vēl un vēl.

Atliek ienirt ūdenī, kad esi ielenkts ar visu veidu un formu zivīm, galva reibst no krāsu zibšņiem un bagātās zemūdens pasaules - zivis kā taureņi un zivis kā kosmosa kuģi, lillā un rozā koraļļi, melni, asi jūras eži, miermīlīgie bruņurupuči un zibenīgie jūras zirdziņi.

Ejot gar pludmali, zem kājām ņirb simtiem mazu baltu krabīšu, bet ūdens zilums un smilšu baltums pēc Latvijas pelēkās ziemas acīm ir gandrīz neizturams.

Pats lielākais greznums šeit ir vientuļās, neskartās pludmales, tikai ūdens, džungļi un akmeņi. Nevienā bildē nav redzams cilvēks un tas nav fotošops. Es nezinu citu līdzvērtīgu vietu pasaulē, kur dabas skaistums vēl ir cilvēku un pūļu neskarts, tādēļ pastaiga šeit ir gluži ikonisks brīdis.

Gājiens caur džungļiem līdz ūdenskritumam, zem kura var palīst apakšā vai ielekt no klints ir vēl viens aizraujošs salas piedzīvojums. Pa ceļam mūsu džungļu gids rādīja prasmes kokosriekstu atvēršanā, stāstīja Hemingveja cienīgus dabas aprakstus un mācīja tropisko augļu nosaukumus.

Kūrorts, kurā pavadīju 7 neaizmirstamas dienas ir Constance Ephelia Seychelles, uzskatu, ka tas ir labākais salas kūrorts, jo aptver 120 ha teritoriju ar vairākām pludmalēm un dabas parku, līdz ar to cilvēkiem no malas tas nav pieejams. Tropikal Garden numuriņi ir ietilpīgi ar plašu balkonu un skatu uz Indijas okeānu, izkārtoti divstāvu mājās visa kūrorta teritorijā.
Brokastu un vakariņu bufete - iespaidīga , tiek servēti svaigākie jūras produkti un saldākie augļi, kā arī Eiropas klasika. Arbūza un papaijas salāti brokastīs ar svaigām, tikko ķertām tīģergarnelēm ir mana garšīgākā atmiņa.
Staigājot gar pludmalēm var iepazīties ar vietējiem Kreoliešiem, kuru agrā rīta nodarbe ir ēdamo gliemežu meklēšana starp akmeņiem vai jūras ežu lasīšana bēgumā. Kūrorta viesi par jūras produktu svaigumu šeit var nesatraukties.

No aktivitātēm kūrortā var izvēlēties izcilu spa, laivošanu, sporta un deju nodarbības, snorkelēšanu, pastaigu džungļos un makšķerēšanu. Kūrorts piedāvā tūres salas iekšienē - var apciemot pilsētas tirgu, garšvielu dārzus un citas pludmales vai pat salas. Tūristu ievērību ir izpelnījusies sala, kur tika uzņemta Bounty reklāma.

Šo galamērķi man ieteica Vanilla Travel aģente Marta vairākus gadus atpakaļ, kad Šeišeļu salas bija mazāk zināmas. Tagad pamanīju, ka viņi piedāvā šo pašu tūri un kūrortu ar iekļautām brokastīm un vakariņām, turklāt par labākām naudiņām, nekā plānojot ceļojumu patstāvīgi. Ja dzīvē ir izveidojusies iespēja doties eksotiskā, ekskluzīvā ceļojumā, aicinu izvēlēties Šeišeļu salas un Vanilla Travel, ar kuru man ir bijusi skaistākā ceļojumu pieredze.